Vestel Venüs Z20 İncelemesi

0
23
views

Yerli marka Vestel’in yeni akıllı telefon modeli Venüs Z20 önceki modeller kadar ilgi görmeyi başarmıştır. Tanıtım sürecinden bu yana yoğun ilgi gören cihaz, Venüs kullanıcılarını bir kez daha memnun etmiştir. Markanın önceden sahip olduğu tasarım ödülüne neden layık görüldüğü bir kez daha kanıtlanmıştır. Dış görünüm bakımından Z20 yaratıcı detaylara sahiptir. Ürünün tanıtım sürecinde dikkat çeken en önemli noktası dış görünüm detaylarıdır.

Vestel’in yeni ürünü sadece görsel açıdan değil donanımsal açıdan da dikkat çekmektedir. Ürünün var olan özelliklerini üst seviyeye taşıması ve yenilikçi yaklaşımı ile önemli bir aşama kaydettiği savunuluyor. Özellikle yapılan incelemeler ve verilen inceleme puanları cihazın ne kadar kaliteli olduğunu gözler önüne seriyor. Yerli markanın en önemli ürünleri arasında yer alan Vestel Venüs serisinin son ürünü Venüs Z20 ekonomik fiyatlarıyla da dikkat çekiyor.

Vestel Venüs Z20 Özellikleri

Vestel Venüs Z20 cihazının 18:9 ekran boy oranına sahip olduğu ve Full HD+ IPS Panel ekranının bulunduğu belirtilmiştir. Cihazın 5.65 inç büyüklüğünde olması ve 1080 x 2160 çözünürlüğüne sahip olması ise dikkat çeken bir diğer noktadır. Günümüzde 5.5 inç üzeri büyüklükteki telefonlar daha çok tercih edilmektedir. Cihazın bu yönden artısı olduğu söylenebilir. Donanımsal olarak 4GB ram ve 64 GB dahili depolama birimine sahip olması en önemli özellikleri olarak teyit edilmektedir. Aynı zamanda microSD kart desteği sunan cihaz, harici disk seçenekleri ile önemli bir avantaj sağlamaktadır. Telefon ile video kaydı yapanlar bu özellikten memnun kalacaktır.

Cihazın 16 MP arka kamera, 5 MP ön kamera olmak üzere 2adet kamerası bulunmaktadır. Cihazda bulunan kamera özellikleri arasında portre modu desteği bulunuyor. Bu destek ile dikkat çeken fotoğraflar ortaya çıkarabilirsiniz. Özellikle Instagram kullanıcılarının portre modu ile ilgili çalışmaları önemli oranda ön plana çıkmaktadır. Cihazın kritik özelliklerinden birisi ise android son sürümü olan 8.0 Oreo’yu destekliyor olmasıdır. Batarya kapasitesi 3000 mAh olan cihaz batarya tüketim süresi bakımından idealdir. Günümüzde birçok cihaz 3000+ değerinde batarya kullanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here